برگزاری ورکشاپ علمی آموزشی “آشنایی با بیماری‌های کنشده قلبی”

ورکشاپی علمی آموزشی تحت عنوان “آشنایی با بیماری‌های کشنده قلبی”  یا “Deadly heart diseases”  به ابتکار دانشکده طب دانشگاه خاتم‌النبیین(ص)، با همکاری آمریت تحقیقات برگزار گردید.

دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) در ادامه رسالت و تعهد خود نسبت به دانشجویان و خدمت به شهروندان، و نیز در عین حال، آموزشی با کیفیت، این ورکشاپ را برگزار کرد که گردانندگان اصلی سمینار دانشجویان نخبه‌ی دانشکده طب بود.

این ورکشاپ با تلاوتی چند از کلام‌الله مجید، توسط قاری، سیدشریف حسینی، از دانشجویان خوب دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) آغاز شده که در این ورکشاپ اما، مهمان ویژه‌ای حضور داشت که از چهره‌های بسیار برتر در علم طبابت و به‌خصوص در بخش قلب می‌باشد.

این مهمان، آقای صمدعلی مرادی، متخصص قلب در شفاخانه‌ی TAYS کشور فنلند بود، که بنابر حس وطن و هم‌وطن دوستی که دارند، هرچند وقت یکبار به کشور سری می‌زنند.

وی در این ورکشاپ علاوه بر سخنرانی و بیان نکاتی نو و قابل توجه در مورد بیماری‌های قلبی، به سؤالات ارائه شده از سوی دانشجویان نخبه که دراین سمینار برنامه اجراء کردند و نیز دیگر دانشجویان پاسخ داده و زمینه‌ی خوبی را برای رفع ابهامات و دست‌یابی به نکات قابل توجه جدید در زمینه را فراهم کردند.

اما در ابتدای این ورکشاپ، دکتر علی احمد مکارم بختیاری، ریاست محترم دانشکده طب دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به حضار، طرح بحث نموده و در زمینه‌ی این ورکشاپ اطلاعاتی ارائه کرد.

وی گفت، این ورکشاپ در راستای ضرورت، تعهد و ارتقاع سطح کیفی آموزشی برگزار شده و تفاوت آن با دیگر سمینارهای علمی این دانشگاه دراین است که مسوولیت پیش برد و ارائه برنامه‌ها را در قدم نخست خود دانشجویان به عهده دارند و در مرحله بعد، اساتید و مهمان دعوت شده و متخصصان.

او هم‌چنین تاکید کرد، برگزاری چنین ورکشاپ‌هایی باید در آینده نیز ادامه داشته باشد، زیرا در ارتقای سطح کیفی آموزش و بالا بردن توان و ظرفیت دانشجویان موثر است.

در ادامه نیز، دانشجویان نخبه دانشکده طب به ارائه برنامه‌های خود با پرزینتیشن‌های تهیه شده توسط خود آنان برنامه را در دست داشتند که این دانشجویان، آقایان، محمد یاسین رسا، مرتضی علیزاده و خانم بسیه علوی و آقایان سید امیر افهام، سید محمد ابراهیم سادات و احمد سهراب صدیقی بودند که به ترتیب هریک برنامه‌ها و داشته‌های خود در زمینه را ارائه کردند، اما در جریان ارائه برنامه‌ها و پریزینتیشن‌ها، دکتر صمدعلی مرادی به سؤالات ارائه شده پاسخ داده و با طرح سؤالاتی مربوط، راه را برای خلق سؤال در ذهن دانشجویان باز کرده و بعداز نظرخواهی از آنان، جواب نهایی را خود ایشان رائه داده و روش‌های جدید در مورد را بیان می‌کردند.

در جریان این ورکشاپ آموزشی، موضوعات مختلف و بیماری‌های متعدد قلبی مورد ارزیابی و شناسایی قرار گرفته و نحوه‌ی درمان، راه‌های تشخیص، موارد لازم و نکات مهم بیان گردید.

قابل یادآوری است که از کل ورکشاپ، فایلی صوتی تهیه شده که دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آمریت تحقیقات، بخش مدیریت، از محتویات این سمینار استفاده نمایند.

…………………………………..

(این ورکشاپ از طرف دانشکده طب دانشگاه خاتم‌النبیین(ص)، با همکاری آمریت تحقیقات و اجرای احمدفایق هازم، دانشجوی مطقع ماستری رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص)، قرائت، قاری سید شریف حسینی و ارئه تخصصی دکترصمدعلی مرادی و دانشجویان نخبه دانشکده طب برگزار گردید و دبیر این ورکشاپ، دکتر علی احمد مکارم بخیتاری بود، که در تاریخ ۳/۸/۱۳۹۶ برگزار شد.)