امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) و وزارت اطلاعات و فرهنگ، همزمان با برگزاری امتحان کانکور خزانی ۱۳۹۶این دانشگاه

سه‌شنبه ۳۱ اسد ۱۳۹۶ امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور و دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) به‌منظور گسترش همکاری‌های علمی و فرهنگی میان وزارت اطلاعات و فرهنگ و دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) و نیز استفاده از امکانات طرفین جهت دست‌یابی به اهداف مورد توافق، این تفاهم‌نامه به امضا رسید.

براساس این تفاهم‌نامه وزارت اطلاعات و فرهنگ در زمینه‌ی نشر برنامه‌ها، اطلاعیه‌ها و تبلیغات دانشگاه از طریق رسانه‌ها و نشریه‌های دولتی و فراهم‌سازی زمینه‌های بازدید و سیر علمی دانشجویان با دانشگاه همکاری می‌نماید.

دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) نیز جهت ارتقای ظرفیت تحصیلی و فکری کارمندان این وزارت، آنان را با تسهیلاتی ویژه در رشته‌های مختلف تحصیلی جذب نموده و امکانات آموزشی را برای‌شان فراهم می‌سازد.

تفاهم‌نامه با حضور ریاست، اساتید و کارمندان دانشگاه خاتم‌النبیین(ص)، پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین اداری، مالی، و گردش‌گری وزارت اطلاعات و فرهنگ، رییس منابع بشری و کارمندان آن وزارت و هم‌چنین رسانه‌های تصویری، صوتی و چاپی به امضا رسید.

ساعتی بعد در همین روز، امتحان کانکور خزانی ۱۳۹۶ دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) برگزار گردید که آخرین روز ماه اسد سال جاری با برگزاری امتحان باشکوه کانکور خزانی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) همراه بود.

این برنامه با حضور ریاست محترم، اساتید و کارمندان دانشگاه، پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین محترم اداری، مالی و گردش‌گری وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور، رییس محترم منابع بشری و کارمندان این وزارت، نماینده‌ی محترم وزارت تحصیلات‌عالی کشور جناب آقای محمدحسین وهاج، برخی از اعضای شواری ملی، اصحاب رسانه‌ها و نزدیک به ۶۰۰ تن از متقاضیان تحصیلات‌عالی در ۱۰ رشته‌ی تحصیلی این دانشگاه برگزار گردید.

دکتر عبدالقیوم سجادی رییس دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) تعهد و تلاش هیأت رهبری و اساتید دانشگاه را برای تربیت نیروی انسانی جوان و شرکت‌کنندگان کانکور را برای رقم‌زدن آینده‌ی درخشان کشور تعهد سپرد. دکتر سجادی افزود: دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) که در یازدهمین سال فعالیت خویش قرار دارد برای فراهم‌سازی زمینه‌ی تحصیلی بهتر برای دانشجویان عزیز و به‌دور از نگاه تجاری و اقتصادی از هیچ‌گونه تلاش دریغ نخواهد کرد. وی هم‌چنین با خطاب به متقاضیان کانکور خواستار تلاش و زحمت‌کشی بیشتر آنان برای دانش‌اندوزی و کسب علم شد. به‌گفته‌ی دکتر سجادی به‌دست‌آوردن هرنوع سمت و چوکی و مقام با واسطه و رابطه ممکن است امکان داشته باشد، اما تنها چیزی که نمی‌توان آن را با واسطه و رابطه به‌دست ‌آورد دانشمند شدن، صاحب‌نظر شدن و متخصص شدن است که به تلاش و همت شبانه‌روزی محصلان و دانشجویان عزیز بستگی دارد.

خانم مژگان مصطفوی ضمن تقدیر از تلاش هیأت رهبری دانشگاه با خطاب به متقاضیان کانکور دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) آنان را رهبران و آینده‌سازان کشور خواند و برای آنان آرزوی توفیق بیشتر در زمینه‌ی کسب علم و دانش کرد.

محمدحسین وهاج نماینده‌ی محترم وزارت تحصیلات‌عالی کشور نیز در این مراسم، دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) را از معتبرترین و معیاری‌ترین دانشگاه‌های خصوصی در کشور بیان داشت. وی انتخاب دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) را توسط متقاضیان کانکور جهت ادامه‌ی تحصیل‌شان گزینش به‌جا و دقیق عنوان کرد. به‌گفته‌ی آقای وهاج، براساس ماده‌ی ۳۱ قانون تحصیلات‌عالی هیچ‌گونه تفاوت میان مدارک تحصیلی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی کشور وجود ندارد. وی تاکید کرد که دانشجویان نباید در این‌خصوص نگرانی‌ای داشته باشند.

این امتحان با نظارت جدی نماینده‌ی وزارت تحصیلات‌عالی و همکاران کمیته‌ی امتحانات دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) به‌صورت منظم برگزار گردید.

IMG_7312 IMG_7320 IMG_7359 IMG_7366