گرامیداشت از شب نوزدهم رمضان در خوابگاه دانشجویان با حضور ریاست محترم دانشگاه

viber image19212815_1481052715322351_242223571_o

پس از برگزاری نماز جماعت و صرف افطاریه، ریاست محترم دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) جناب آقای دکتر سجادی در صحبت‌های اندیشمندانه‌شان بیان فرمودند که در تفکر اسلامی از میان ماه‌های سال ماه مبارک رمضان و از میان روزهای این ماه با برکت، شب و روزهای قدر با فضیلت و با ارزش است؛ چون قرآن کلام وحی در این شب بر قلب پاک پیامبر برای هدایت بشر نازل گردیده است.

ما باید قدر را با تفکر و تدبر در آموزه‌های قرآنی گرامی بداریم؛ زیرا قدر با قرآن قدر یافت و انسان با قرآن نیز قدر می‌یابد. قرآن کتاب عزتمندانه زیستن و سعادت مندانه مردن است. رمز ترقی و تعالی تمدن بالنده اسلامی در همراهی امت اسلامی با تعالیم قرآنی و نفوذ قرآن در عرصه‌های مختلف زندگی انسان بوده و امروزه نیز دور بودن جوامع اسلامی از این آموزه‌های ناب، مهم‌ترین عامل عقب‌ماندگی و نابسامانی این امت است. بازگشت به ارزش‌های قرآنی و عمل به الگوهای همیشه جاودان قرآن تنها راه عبور از نابسامانی‌ها و عقب‌ماندگی‌های کنونی است.

رشد علم و خرد گرایی در پرتو تعالیم قرآنی تنها مسیری است که ما را به سوی جامعه روشن رهنمود می‌سازد.

بزرگترین رسالت و عبادت برای جوانان عزیز ما مجاهدت علمی و تلاش برای ویران ساختن کاخ بلند جهل در دیار ماست. تنها با علم و خردگرایی در پرتو قرآن می‌توان با نفاق و شقاق و جهل و عقب‌ماندگی مبارزه کرد.

ترویج علم و خردگرایی بالاترین فضلیت وعبادت در شب‌های عظیم و عزیز قدر است.

پس از صحبت‌های ریاست محترم دانشگاه، مراسم با خواندن دعای توسل، ذکر مصیبت و دعای اختتامیه توسط نماینده اساتید محترم دانشگاه، جناب حجت‌الاسلام دکتر رضایی پایان پذیرفت.

برگزارکننده: آمریت فرهنگی_تربیتی دانشگاه