برنامه‌های فرهنگی_تربیتی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) در ماه مبارک رمضان

IMG_4423

دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) با توجه به هدف‌گذاری روی پروسه‌ی تقویت و توسعه‌ی علم و دانش در جامعه اسلامی افغانستان، برنامه‌ها و نهادهای‌سودمند و مفیدی را در درون سازمان خود برای دانشجویان این دانشگاه جای داده است؛ از جمله ابتکارهای مهم دانشگاه خاتم‌النبیین(ص)، ایجاد خوابگاه‌های مجهز برای پسران و دختران دانشجو است که دانشجویان از مناطق دور دست کشور برای ادامه تحصیل خود در سطوح عالیه، دانشگاه خاتم النبیین(ص) را انتخاب نموده و در این خوابگاه‌ها مسکن می‌گزینند.

بخش فرهنگی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) اقامه نمازهای جماعت و سایر برنامه دینی_فرهنگی را در دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویان از برنامه‌های مهم و اولیه خود دانسته و در ماه پر فیض و با برکت رمضان این برنامه را منظم و دقیق دنبال می‌کند.

بنابراین نماز ظهر و عصر در خود دانشگاه و نمازهای مغرب و عشاء در خوابگاه دختران و پسران دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) برگزار گردیده و برای فراهم‌سازی هرچه بهتر فضای علمی و اکادمیک توأم با محیط دینی و ارزشی برای دانشجویان، برنامه‌های مختلف دینی _ فرهنگی را به دست اجرا سپرده است.

در کنار برنامه‌ی عبادی نماز جماعت، دعای توسل و احکام شرعیه در خوابگاه پسران و دختران، از جمله برنامه‌های است که هر شب در خوابگاه‌ها برگزار است. برنامه دعای توسل، برنامه معنوی قرائت دسته جمعی، توسط دانشجویان مقیم در خوابگاه‌های دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) هر هفته شب‌های چهارشنبه برگزار می‌گردد و دانشجویان با حضور پرشور، قلب‌های شان را سرشار از صفای ربانی و ولایی می‌نمایند؛

هم‌چنان برنامه ورزشی هر روز صبح ساعت ۵:۳۰ الی ۶:۳۰ در سالن عمومی خوابگاه پسران با حضور دانشجویان اجرا می‌گردد.