پیش نشست سمینار علمی بررسی ویژگی های حکومت اسلامی با نگاه به آیات سیاسی قرآن

سنبله ۶, ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶:۵۰

پیش نشست سمینار علمی بررسی ویژگی های حکومت اسلامی با نگاه به آیات سیاسی قرآن، توسط دانشکده علوم سیاسی و آمریت تحقیقات علمی شعبه غزنی در سالن همایش های دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار گردید.

محفل با تلاوت آیات نوربخش قرآن کریم آغاز شد، سپس استاد محمدجواد محدثی ریاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی ضمن تشکری از حضار درمحفل برگزاری این گونه سمینار ها را  در محیط علمی پوهنتون بخصوص در دانشکده علوم سیاسی امر ضروری دانست، وگفت یکی از اهداف تاسیس پوهنتون خاتم النبیین توسط حضرت آیت الله العضمی محسنی و جناب دکتر عبدالقیوم سجادی نماینده مردم در پارلمان تعهد و تخصص است،  یکی از راه های موفقیت و تخصص شما دانشجویان برگزاری دراین گونه سمینار هاست .

سپس دانشجویان دانشکده علوم سیاسی هریک نسیم باهنر، حسین اخلاقی، محسنی طلانژاد، عیسی قاسمی، قیوم فهام ، محمد رضا نظری مقاله های شان را دراین سمینار ارائه نمودند. در ضمن تعدادی زیادی از دانشجویان در موضوع سمینار مقاله داده بودند که بدلیل ضیقی وقت موفق به خواندن نشدند و انشاالله مقالات برتر آنها در نشریه پیام خاتم چاپ گردیده و از نویسندگان برتر تقدیر خواهد شد.

درآخر میزگیرد با حضور دانشجویان هریک قیوم فهام، مهدوی، بسم الله فهمی وحمیده گلستانی دایر گردید  که به پرسش های دانشجویان در موضوعات مختلف پاسخ گفتند. در این میزگرد سوالاتی در مورد حکومت کارآمد، رابطه دین و قدرت، چشم انداز آینده دولت وحدت ملی و کارنامه دولت دموکراسی در مدت سیزده سال و مانند آن صورت گرفت که از سوی مهمانان پاسخ داده شد.

درپایان جناب استاد حاجی رحیمی آمر تحقیقات علمی شعبه غزنی پوهنتون خاتم النیین ضمن جمع بندی از سمینار از حضور تمام دانشجویان که دراین سمینار مقاله داده بودند و به نحوی همکاری کرده بودن تشکری نمود وگفت: به دانشجویان علوم سیاسی در برگزاری اولین سمینار علمی در دانشگاه خاتم النبیین شعبه غزنی تبریک میگم. وی اضافه نمود که پژوهش در کنار آموزش برای دانشجویان امر لازم و ضروری است. تحققات می تواند ظرفیت های علمی را بالا ببرد و دانشجویان را در فهم عمیق مطالب کمک کند. سمینار علمی امروز می تواند به عنوان یک خروجی تلقی شود که دانشجویان خود را با آن محک می زنند.امید است پیش نشست امروز گامی باشد برای شروع فعالیتهای علمی عمیقتر و قوی تر که انشاالله دانشجویان انجام خواهند داد.

آمریت فرهنگی- تربیتی